Dekalog skutecznego odchudzania.

2019-03-06 | Blog, dr n. o zdr. Patrycja Kłósek

Nasz pacjent schudł 80 kg!
Gratulujemy Pawłowi, to rekord naszego gabinetu!
Ile wiary w siebie, determinacji, wytrwałości trzeba aby w ponad rok czasu zrzucić 80 kg? Jak to się dzieje, że niektórzy nie potrafią zrzucić 5 kg? Postanowiłam stworzyć dla Was dekalog odchudzania abyście poznali jakie cechy charakteryzują tych, którzy wygrywają! Przeczytaj je koniecznie poniżej!

Od lat pomagam pacjentom odzyskać szczupłą sylwetkę, wiarę we własne możliwości i zdrowie. Dużo jednak zależy od nich. To jak poukładają sobie w głowie pewne rzeczy decyduje o tym, czy osiągną cel.

1. Zaufaj mi.
Jestem dietetykiem, który pracuje z pacjentem już ponad 6 lat. W tym czasie zdobyłam nie tylko doktorat ale przede wszystkim wiedzę praktyczną. Potrafię słuchać, potrafię wyciągać wnioski. Wiem co jest dla Ciebie dobre a co złe. Wiem co muszę zrobić abyś schudł. Opracowywałam już w swoim życiu milion diet. Dziś jestem przekonana o tym, że to nie miało znaczenia. Tylko to co masz w głowie jest ważne. Pamiętaj, że wszystko to co robiłeś, robiłaś do tej pory doprowadziło Cię do tego, że to czytasz, że mnie poznałaś, więc jeśli chcesz aby Twoje życie, zdrowie i sylwetka się zmieniły to musisz mnie posłuchać i mi zaufać.
2. Myśl pozytywnie.
Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Odchudzanie jest cholernie ciężkie, każdy dzień to walka o wszystko, sterowanie głową, myślami, jedzeniem. Ale jeśli będziesz o tym myśleć źle, nic się nie uda. Daj sobie czas, dużo czasu. Powoli zmieniaj jedzenie, nie wszystko na raz.
3. Buduj fundament.
Nie stosuj diet z wyliczonymi kaloriami, gramówką, ściśle zaplanowanych, one Cię niczego nie nauczą, porostu wdrażaj razem z dietetykiem racjonalne żywienie, to psychodietetyczne podejście do zdrowia, jest najprostsze, motywuje Cię do działania i uczy nawyku zdrowego jedzenia.